logotype

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka 2014 - galeria zdjęć

Wspieraliśmy dzieci z Kościeliska w Dniu Dziecka. Poniżej relacja z tego wydarzenia ze strony www.majowegranie.pl.

Prawie pół tysiąca uśmiechniętych dzieci, pięć godzin ciągłego tańca, zabawy, konkursów i twórczych działań animatorskich, kilkanaście litrów honorowo oddanej krwi na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i wszystko to, a nawet więcej, jednego dnia w Kościelisku w ramach Festynu Rodzinnego z okazji dnia Dziecka.

Jest wiele rocznic i wydarzeń, które w ciągu roku jednoczą i pobudzają do działania społeczeństwa i mniejsze społeczności lokalne. Dzień dziecka w sposób wyjątkowy powoduje, że każde serce otwiera się szerzej.

Współdziałanie mieszkańców z różnych środowisk, współpraca gminy i organizacji pozarządowych, tworzenie wydarzenia dla mieszkańców oraz Turystów. Wszystko to spotkało się podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Otwarte serca to również pomoc dzieciom w potrzebie - tu realizowane było w punkcie honorowego krwiodawstwa z niezastąpioną Dr Marią Lambrecht. W dniu dziecka oddawaliśmy krew dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych. Najcenniejszym darem ratującym życie podzieliło się 37 Mieszkańców Gminy, co przekłada się na kilkanaście litrów honorowo oddanego bezcennego płynu.

Dynamiczny program, mnogość atrakcji, całkowity brak możliwości nudzenia się dla każdego obecnego na placu przy scenie plenerowej i w Domu Ludowym w Kościelisku, zapewniali animatorzy z Kościeliska i z teatru Pinokio oraz prowadzący imprezę: dyrektor GOKR Kościelisko Małgorzata Karpiel – Bzdyk oraz Dariusz Galica. Świetną zabawę połączoną z ruchem i tańcem wprowadzała Małgorzata Karpiel z Zumbą. Gorąca, taneczna atmosfera studzona była przez lody Algidy podarowanych przez firmę Iglotex , które rozdano dzieciom podczas festynu. A na rozgrzewkę można było napić się herbaty ufundowanej przez karczmę Polany, soku lub lemoniady przygotowanej przez restaurację Ziębówka, zjeść jogurt od Mlekowity . Hurtownia Brutal z Zakopanego przekazując dla dzieci soki i słodycze, nie zapomniała o tym, aby uśmiech naszych najmłodszych był zawsze zdrowy. Przekazane dla dzieci piękne i soczyste jabłka cieszyły się niemal tak dużą popularnością jak lody, a było ich wystarczająco aby dla nikogo nie zabrakło. Były również ulubione przez dzieci małe pączki z Samanty.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelisku, zawsze gotowa do działania, zaprezentowała swój wóz bojowy i udostępniła go najmłodszym do zwiedzania. Konkurs sprawności fizycznej w ubiorze strażaka wzbudził duże zainteresowanie małych słuchaczy i skupił dużą ilość uczestników. Wśród obserwatorów wywołał gorące emocje, co miało wyraz w gromkich brawach i niosącym się po okolicy kibicowaniu.

Loteria fantowa z której dochód został przeznaczony na działalność Rady Rodziców przy Zespole Szkół była hitem Festynu. Główna nagroda podarowana przez firmę AMC Sport (Anielka i Maciej Cukier) narty i buty narciarskie szybko znalazły się w posiadaniu mocno zaskoczonych dzieci. Pozostałe nagrody ufundowali Ci, dla których dzieciństwo ma wartość bezcenną, gdy jest radosne. Dla chętnych, którzy nie mieli okazji kupić i wygrać czegoś w loterii organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy z nagrodami. Każdy z uczestników miał szansę na vouchery na pizzę w Gubałzzerii i Pizzerii Czikago oraz duże lody do Cukierni w Podwórku, bilety do kina Sokół i Małpiego Gaju, bezpłatne kupony do Restauracji Mc Donald’s. Wiele emocji budziły konkurencje których można buło wygrać rodzinne przejazdy na Gubałówkę (podarowane przez PKL www.pkl.pl) i bilety do Aquaparku (www.aquapark.zakopane.pl). Ponad to dzieci dostały mnóstwo gadżetów takich jak balony , smycze ,puzzle , kubeczki i inne . Wszystko podarowane by w takim szczególnym dniu każde z dzieci mogło czuć się wyróżnione.

Festyn Rodzinny w Kościelisku nie tylko bawił, ale i uczył. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zachęcało dzieci i rodziców do bezpiecznego uprawiania sportów górskich. Ścianka wspinaczkowa, którą TOPR-owcy postawili w Kościelisku na czas festynu, wzbudziła wielkie zainteresowanie zarówno wśród dziewcząt jak i u chłopców. Wspiąć się na jej szczyt nie było łatwym zadaniem , zwłaszcza że wymagało to od dzieci wiele cierpliwości czekających na swoją kolejkę .

Dla dzieci które lubią tworzyć Fundacja Majowe Granie przygotowała warsztaty. Wraz z instruktorami można było wyczarować piękne latawce, cuda z papieru czyli origami oraz puścić wodze fantazji lepiąc z masy solnej.

Wraz z ratownikami TOPR czuwającymi nad bezpieczeństwem wspinających się dzieci, opiekę medyczną nad festynem zapewniała firma NASAMED/Dr Narcyz (www.drnarcyz.pl). Dobre przygotowanie festynu i warunki bezpieczeństwa zostały potwierdzone empirycznie. Nikomu z obecnych nie było potrzeby udzielania pomocy medycznej - w festynie wzięły udział całe rodziny nie tylko z Gminy Kościelisko ale również Goście przebywający w tym czasie w naszej miejscowości.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Kościelisku, uczestnicy oceniali jako wydarzenie niezwykle udane i warte powtórzenia. Idąc za tą oceną nie można nie podziękować wszystkim, którzy oddali swoją pracę, czas, zaangażowanie i środki, na tak dobry cel jakim było uczynienie tego dnia pięknym dla tak wielu dzieci. Nie sposób wymienić wszystkich darczyńców i pomocników organizatorów, którymi w tym roku byli: Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Fundacja Majowe Granie przy współpracy Związku Podhalan w Kościelisku i Rady Rodziców przy ZS w Kościelisku. Pozostaje mieć nadzieję, że radosne twarze dzieci wyrażają wszystko to co, chcemy przekazać darczyńcom. Mamy nadzieję, że radość dziecięca pozostanie w waszych sercach i w przyszłym roku z tym samym zapałem uda nam się rozweselić jeszcze więcej maluchów.

Organizatorzy


Galeria zdjęć:

{ppgallery width="230"}aktualnosci/dzien_dziecka_2014{/ppgallery}